Wychowanie dziecka klapsy

Dzieci to wulkany energii. Biegają, skaczą, wywracają i rozpoczynają się, znów wywracają a tak w nieskończoność. Nieraz trudno doprowadzić je do ładu. Natomiast wtedy nie wszystko. Dzieci to również wizytówki rodziców. Jak stworzyć, żeby nasze pociechy spędzały aktywnie czas, i przy tym nie wyglądały jak ofiary katastrofy naturalnej?

Wygnieciona sukienka, przybrudzony kołnierzyk, zdarte kolano - to tematy, które dotykają każdych rodziców. Pozyskujemy nowe ubrania, cerujemy dziury, nosimy przy sobie nawilżane chusteczki i torebki, w których wiele miejsca zajmują spinki do włosów dla dzieci, chusteczki higieniczne, szczotki a własne urządzenia pierwszej potrzeby. Nałożenia na zmianę, ukryte w kolejnej torbie, to rozwiązania nie tylko dla zdesperowanych. Projekt to chociaż nie lecz to spodenki, sukienka czy rajstopy. Włosy bardzo często grają pierwsze skrzypce.

Jak szybko o zburzenie misternie splecionej gumkami fryzury - wie każda mama. Jak trudno doprowadzić włosy swojej dziewczynki do stanu prezentującego estetykę sprzed rozwiązania z domu - wie każdy rodzic. Bez profesjonalnych sprzętów się nie obędzie. Zwykłe gumki często zbierają się z włosów. Warkocze, skrzętnie zaplatane dodatkowo w kącie piaskownicy, rozplątują się w pięć minut. Każdą fryzurę trzeba wspomóc, dlatego poza gumkami, grzebieniami, opaskami i szczyptą szczęścia, jednak warto korzystać przy sobie spinki. Istotne jest, by spinki były dokładne, a jednocześnie zrobione z pewnych produktów. Twardy sztywny, kłujący w głowę plastik nie tylko szybko stworzy w piaskownicy, ale sprawi, że dzieci nie dopuszczą żadnego z rodziców do swoich włosów przez najbliższe dwadzieścia lat. Wygodna, delikatna spinka, przystosowana kształtem do osoby pociechy, może przynajmniej wesprzeć w dowolnym stopniu utrzymać ten temat prezencji.

Jeśli fryzura jest gotowa, torba spakowana, dziecko uśmiechnięte, i rodzic uzbrojony w wystarczające pokłady cierpliwości i energie - można wyruszać. Zależnie od tego, dokąd wyprawa się kieruje, dobrze dobrać fryzurę. Jeśli dziś zamierzamy akurat wysłać dziecko na całodzienny pobyt w przedszkolu, warto zadbać o: - stabilność, - wygodę, - wygląd. Dobrze te wziąć pod uwagę: - szarpanie, - bieganie, - upadanie, - pogubienie elementów.

I po powrocie można pociechę uczesać od niedawna.